O nas

To my - „Kabaret pod Wyrwigroszem”! Założyliśmy się w 1994 roku. Przez kilka lat występowaliśmy w Piwnicy pod Wyrwigroszem(*). Były premiery, byli widzowie. Co poniedziałek, po spektaklu odbywały się biesiady przy pianinie i przy winie(**) do późnych godzin nocnych.

       Dziewięć lat później żywot restauracji „Wyrwigrosz” oraz jego „Piwnicy” dobiegł kresu. I tak zakończył się pierwszy, „romantyczny” okres działalności naszego kabaretu. W tzw. międzyczasie byliśmy angażowani do Benefisów w Teatrze STU, które regularnie realizowała TVP2. Bywaliśmy na telewizyjnych kabaretonach w Mrągowie, Koszalinie, na Piknikach telewizyjnej „2”, kabaretonie w Opolu i na różnych innych także występowaliśmy. Nierzadko z sukcesem.
 
       Żeby nie przynudzać: po renowacji składu (2005) - kabaret wsiadł w busa i zaczął podróżować po kraju. I zagranicy. Ten etap działalności trwa do dzisiaj. Pozytywizm! Wysiadamy z auta tylko wtedy, kiedy trzeba pozytywnie wystąpić. Po drodze zdarzyła nam się ponad czteroletnia współpraca z RMF FM, gdzie dwa razy w tygodniu mieliśmy swoje okienko z nowymi przygodami Kresowiaków. W 2008 roku wypaliła nam się płyta DVD, której już nie ma w sklepach, bo poszła. Z następną jesteśmy w ciąży. Była też płyta z fajnymi piosenkami. Kolejna tuż, tuż. Był „Donald marzy”, była „Jesteś spalona”, były liczne autorskie programy w TVP2, kabaretony opolskie, Mrągowa, „Koszaliny”, Płocki, „Kraj się śmieje”, Kluby „2”... Trudno to wszystko wymienić. Więc nie wymieniamy.
      W marcu 2020 roku  wraz zpoczątkiem lockdownu z kabaretu odszedł Maurycy, a w czerwcu dołączył  Darek Gnatowski. niestety zdążyliśmy tylko nagrać jedną piosenkę i jeden skecz , gdyż cztery miesiące póżniej  jego przedwczesna śmierć pogrążyłą nas w żałobie na długie miesiące.  Andrzej Kozłowski dostał zaproszenie do programu "Twoja twarz brzmi znajomo" prawie go wygrał:) i postanowił pójść swoją muzyczną drogą. Zresztą nie tylko muzyczną bo można go teraz zobaczyć również w skałdach innych grup kabaretowych. Pomimo, że nie rozśmieszamy już razem lubimy się tak samo jak wcześniej.:)))) W międzyczasie Łukasz z dużym powodzeniem rozpoczął przygodę z internetem, gdzie regularnie publikuje swoje filmy  z cyklu wesołe  YES:) życie artysty.  Po zakończeniu lockdownu kabaret wznowił działalność w nowym składzie z Marcinem Zacharzewskim, którego większość znała dotychczas z poważnej roli w "Na dobre i na złe" Teraz mamy nadzieję na dobre zapuści korzenie w naszym kabarecie. 

     Reszta historii Kabaretu pod Wyrwigroszem jest w trakcie tworzenia. Się. Jak zasubskrybujecie  na nasz kanał na YT i FB to będziecie z nią na bieżąco:)